Sihirli Rüzgar

Magico Vento yani İtalyanca Sihirli Rüzgar, Sergio Bonelli Editore tarafından aylık olarak yayınlanan aynı adlı bir İtalyan çizgi romanı Western’in karakteridir. Magico Vento’nun gerçek adı, Kızılderili şamanı olmuş eski bir ABD Ordusu mensubu olan Ned Ellis’tir. Grafiksel olarak İrlandalı aktör Daniel Day-Lewis’ten esinlenen Ellis’e genellikle ünlü Amerikalı yazara benzerliği nedeniyle Poe lakaplı bir gazeteci olan Willy Richards eşlik eder.

Dizi Temmuz 1997’de yazar Gianfranco Manfredi tarafından yaratıldı. Genellikle Kızılderili efsaneleri ve mitolojisiyle ilgili korku ve doğaüstü temalar da mevcuttur.

Hikaye, 1865’ten sonraki yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde geçmektedir ve dönemin Amerikan tarihiyle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Kendisine ev sahipliği yapan Sioux (Dakota) kabilesi arasında güçlü bir üne sahip olan Magico Vento, George Armstrong Custer, Crazy Horse ve Oturan Boğa gibi tarihi karakterlerle sık sık karşılaşır. Little Big Horn Savaşı gibi önemli olaylarda da aktif rol almıştır.

Work Categories